Toomas Järveoja (nr. 315) | Reformierakond

315 Toomas Järveoja

Selleks, et ka kohaliku tasandi hääl oleks väljapoole ulatuv, on väga oluline, et riigijuhtimise otsustusprotsessides osaleksid kohaliku tähtsusega poliitikud. Riigikokku otsustasingi kandideerida just seetõttu, et pikaajaline omavalitsuses ja ettevõtluses töötamise kogemus on näidanud kätte valdkondade probleemkohad. Soovin kaasa rääkida vajalike muutuste läbiviimise protsessis ning anda oma panuse riigi arengu heaks.

Lihtne ja arusaadav maksusüsteem

1992. aastast olen olnud tegev eraettevõtluses. Alates 2005. aastast olen töötanud Elva linnavalitsuses spordijuhi, abilinnapea ja linnapeana ning praegu töötan Elva vallavanemana. Pean oma tugevusteks head suhtlemisoskust, positiivset ellusuhtumist ja kohusetundlikkust.

Seisan selle eest, et Eestis oleks lihtne ja arusaadav maksusüsteem. Kohalike omavalitsuste ülesanded ja rahastus peavad olema sellised, et neid ülesandeid oleks võimalik täita. Väga oluline on ka kohalike teedele leida lisavahendeid.

Arvan, et eestlastele sisendavad kindlustunnet julgeolek ja sealjuures kaitsekulude jätkuv rahastus.

Minust

Olen Elvas sündinud, kasvanud ja koolis käinud. Hetkel elan ja töötangi Elvas. Minu vanem tütar Triin on 34-aastane ja töötab Elva lasteaias Õnneseen õpetajana. Tütar Maris on 33-aastane ning töötab samuti Elvas, lasteaias Murumuna liikumisõpetajana. Poeg Martin on 31-aastane, ta on professionaalne rallisportlane, Ott Tänaku kaardilugeja. Abikaasa Marge töötab Elva Gümnaasiumis õpetaja ja huvijuhina. Olen kuue armsa lapselapse vanaisa.

Mulle meeldib tegeleda tervisespordiga. Enamik vaba aega kulub jalgrattasõidule, suusatamisele ja võrkpallile. Olen osalenud ligi kuuekümnel rahvaspordisündmusel. Võimalusel käin vaatamas autorallit. Huvitav fakt minust on see, et olen osalenud 1998. aasta naisekandmise maailmameistrivõistlustel, kus saavutasin kuuenda koha.

5153699