Ülle Rajasalu (nr. 243) | Reformierakond

243 Ülle Rajasalu

Lõpetame maksukaose, toome aktsiisid alla ja jätame maksutulu Eestisse!

Poliitika on mind köitnud juba aastakümneid. Ma tahan kaasa rääkida Eesti riigi arenguprotsessides ja töötada selle nimel, et meie inimesed peaksin meie riiki parimaks elukeskkonnaks.

Miks peaks just mind Riigikokku valima?

Oman pikaaegset kogemust juhina - seda nii ettevõtjana kui avalikus sektoris töötades. Just seepärast olen kompetentne tegelemaks inimestele tähtsate probleemide lahendamisega seadusandja tasemel. Puudutab see siis Riigireformi, transpordivaldkonda, ettevõtluskeskkonda või inimeste sotsiaalseid probleeme.

Eesti inimesed väärivad läbipaistvat ja arusaadavat maksustamist nii töötasudelt kui üldistelt sissetulekutelt, et seda oleks ka lihtinimesel kerge mõista. Leian, et inimesed on oma olemuselt ausad ja maksavad meelsasti maksud ära, kuid liialt kõrge maksustamise puhul otsitakse muid ellujäämise viise. 

Oma kogemustega panustan paremasse tulevikku 

Olen olnud 4,5 aastat Pirita linnaosa vanem. Tagasi mõeldes olen oma kodulinnaosa arengusse suutnud panustada rohkem kui Keskerakond 12 aasta jooksul: noortekeskused koos parkide ja mänguväljakutega nii Pirita keskusesse, Mähele ja Kosele, Sotsiaalkeskus eakatele, valgustatud terviserajad Kloostrimetsa ja jõekallastele, velotrekile euroraha saamine tervisespordimaja ehitamiseks, tennisevaljakud Kosele, Pirita majandusgümnaasiumi juurdeehitus koos staadioniga jne. 

Maavanemana menetlesime Harjumaa üldplaneeringut, kus on välja toodud Tallinna tuleviku trammitransport, samuti planeerisime Rail Balticu raudteetrassi ja algatasime riikidevahelise Tallinn-Helsingi tunneli projekti uuringud. Minu meeskond maavanema aegadest tegeleb tunneli projektiga jätkuvalt edasi.

Oma olemuselt olen visionäär - mulle meeldib planeerida ja uudseid ideid ellu viia. Nii sündiski idee riikidevahelisest tunnelist, et saaks moodustatud kaksiklinn Tallinn-Helsingi. Kuna tunneli ehitamise eelduseks on Rail Balticu olemasolu, võtab kaksiklinn veel aega. Kõige uhkem olengi ma nende kahe projekti üle. Olen uhke, et kuulun nende projektide algatajate sekka ning et need ka päriselt ellu viiakse! 

Soovin Riigikogus olles muuta ka tänast maksusüsteemi. Samuti pooldan riigikeelele üleminekut haridusvaldkonnas.

Eestlane on juurtega inimene ja kinni oma maas ning keeles. Ka need noored, kes välismaale õppima või töötama lähevad, tulevad suuremas osas koju tagasi. Siin on Pikk Hermann lehviva sinimustvalge trikolooriga, siin on meie inimesed, kes kannavad edasi Eesti kultuuri ja pärandit. Siin on meie kodu! See on tunne, mida tuleb inimestes ka riiki valitsedes säilitada.

Minust

Olen sündinud, kasvanud ja elan praegugi Tallinnas Pirita-Kosel. Põlise tallinlasena olen kursis meie soovide ja valupunktidega, millega soovin Riigikogus tegeleda. Samuti seisan hea selle eest, et meil kõigil oleks Eestis hea elada!

Mul on kaks tütart ja neli lapselast. Tütred tegelevad ettevõtlusega ja lapselapsed õpivad koolis/ülikoolis, seejuures on kaks vanimat neist ka aktiivselt tööturul kaasa löömas. Armastan neid kõiki väga ja nende seltsis aega veeta. Samuti on kass ja koer lahutamatud osad minu päevast. Koeraga käin metsas jalutamas, kassi võtan aeda kaasa aiatöödele järelevalvet pidama. Aias veedan suveperioodil väga suure osa oma ajast - aia eest hoolitsemine on minu üks meelistegevusi. Samuti loen palju raamatuid ning lahendan sudokusid.

Läbi oma elu olen alati lähtunud oma isa sõnadest: “Alati kui sa midagi teed, sea endale eesmärk ja sammu sinnapoole.” Kui eesmärk on seatud, siis ma ei lõpeta enne, kui selle ka saavutan. Kahepalgelisust ma ei salli, seetõttu olen otsekohene ja nimetan asju nende õigete nimedega.

Mulle ei meeldi, et kurjus, halvasti ütlemine, kättemaks, viha ja vimm on sõnad ja teod, mis viimastel aastatel üha enam võimust võtavad. Ma unistan üksteisest hoolimisest, et lastel oleksid kõhud täis, riided seljas ja et me kõik oleksime oma riigiga rahul!

5117319