Ülo Needo (nr. 339) | Reformierakond

339 Ülo Needo

Olen olnud nelikümmend aastat Mooste mees: Mooste näidissovhoosi direktori asetäitja ehituse alal, oma firma juht ja paarkümmend aastat vallavanem. Minu arusaam maaelust tähendab iga väiksemagi võimaluse rakendamisest kohaliku elu hoidmisel. Iga inimese jäämine Eesti kagunurka peaks olema kulla väärtusega. Kindlasti peab riik ja vald selleks oma eelarve kaudu kaasa aitama.

Riigi regionaalprogramm vajab parandamist

Majandusseaduste järgi ongi siin elu Tallinnast kallim ja palgad väiksemad. Rõõmu teeb, et minu kolmest lapsest kaks elavad ja töötavad Moostes ja kolmaski pole kaugel, Tartus. Riigi regionaalprogramm tahab kindlasti parandamist ja teooriast praktikasse viimist. Elu maal kaotada on lihtne, taastada aga kümneid kordi raskem. Minu arvates on Eesti elu seadustega ülereguleeritud ning seda püütakse aina keerulisemaks muuta. Lihtinimese loogika ja arusaamad on piiratud seaduste virvarriga. Maal üksikus metsanurgas on kuurile ehituslubade saamine sama keeruline kui Tallinna kesklinnas.

Maaelu on hingelähedane

Elus on mul palju huvitavaid tegemisi, eriti südamelähedased on matkamine, orienteerumine, näitlemine ja laulmine. Töö või ametikoht pole mind seni veel ära rikkunud. Olen ikka maaelu armastav Eestimaa mees.

5103720