Urmas Siigur (nr. 325) | Reformierakond

325 Urmas Siigur

Olen olnud aastaid seotud meditsiini ja tervishoiuga. Hariduselt olen arst ja töötanud kirurgina, teadurina ning tervishoiu juhina. Seeläbi võin väita, et tunnen valdkonna vägagi erinevaid tahke. Teaduses oldud aastad on andnud mulle harjumuse läheneda probleemidele süstemaatiliselt, pigem tõendus- kui emotsioonipõhiselt. Teadlasena olen saanud kandidaadi kraadi Tartu Ülikoolis ning hiljem kaitsnud ka doktoriväitekirja Karolinska Instituudis Stockholmis. Viimased enam kui kakskümmend aastat olin tippjuht Eesti suurimas haiglas – Tartu Ülikooli Kliinikumis.

Miks ma kandideerin?

Olen otsustanud kandideerida usus, et Eesti tervishoiu korraldust saab paremaks teha ning mu teadmised ja kogemus on kapital, mida selles valdkonnas kasutada. Kandideerin Tartus, kuna see on mu kodulinn. Siin olen ma sündinud, saanud hea hariduse ja ka elanud suurema osa oma elust. Siin on mu senise tööelu suurim saavutus – Tartu Ülikooli Kliinikum. Selle arengusse olen ma koos oma meeskonnaga panustanud idee tekkest sihtasutuse asutamise ja kujunemiseni tänapäevaseks, igati kaasaegseks ülikoolihaiglaks, Eesti suurimaks ja parimaks haiglaks. Selles töös olen ma õppinud tundma Eesti tervishoidu nii tema ilus kui ka valukohtades. Ehk aitab see teadmine mul ravida Eesti tervishoidu.

Viime ellu plaani, et teha kogu süsteem patsiendisõbralikumaks

Patsiendi jaoks on tervishoiu suurimaks probleemiks pikad ravijärjekorrad. Riigile on peavaluks üha kasvavad tervishoiukulud, tingitud nii elanikkonna vananemisest kui ravi- ja diagnostikatehnoloogiate arengust. Parim tagatis tervishoiu tervise paranemisele on tugev majandus, et tekiks rohkem seda lisaväärtust, mida ümber saab jagada. Eesti tervishoid on olnud aastaid väga kulutõhus, kuid kindlasti on siin ka reserve.

Nende leidmiseks ja mõistlikuks rakendamiseks on tarvis korralikku plaani. Eesti tervishoiupoliitika vajab pikaajalist ja laiapõhjalist strateegiat, mis lähtub inimkesksusest, hõlmab kõiki teenuseosutajaid, eradest suurhaiglateni ning katab kogu spektri ennetusest ja esmatasandist kuni taastusravi ning sotsiaalse kohastumiseni. Teeme selle plaani – „Eesti ravivõrk" – ja viime ellu, et kogu süsteemi efektiivsemaks ja patsiendisõbralikumaks teha.

Minust

Mul on tublisti üle keskmise lapsi, kolm poega ja kaks tütart. Poisid Mait, Siim ja Mart on kõik juba kõrgkoolid läbinud ning oma elu peal. Kahel vanemal endalgi lapsed, kokku on mul 4 lapselast. Noorem tütar Liis on Miina Härma Gümnaasiumis lõpetamas põhikooli, vanem tütar Kadi on Hugo Treffneri gümnaasiumi 11. klassis. Mu salakireks on kokkamine, lemmikuteks eestimaine kala ja lammas. Ja elu lahedamad tunnid ja päevad on viimased 30 aastat olnud Otepää vallas asuvas maakodus.

5204547