Valdo Randpere (nr. 314) | Reformierakond

314 Valdo Randpere

Kandideerin Riigikokku, sest mulle meeldib see töö. Ma usun, et Riigikogu vajab erineva vanuse, kogemuste ja teadmistega inimesi ja minu kirju elukäik on mulle andnud päris palju oskusi, mida riigikogus siiani edukalt olen kasutada saanud. Sellest on olnud ja usutavasti saab ka edaspidi olema kasu nii riigikogule, kui laiemalt kogu Eestile.

Sündisin Tallinnas, ülikooli lõpetasin Tartus juristi erialal. Kiitusega! Põgenesin Nõukogude Liidust Rootsi ja sattusin seal tööle IT valdkonda. Olen tegelenud ettevõtlusega, tunnen end päris mugavalt ka kultuuri ja sporditeemadel. Olen olnud Riigikogu liige kahes viimases koosseisus. Seega olen ka päris hästi kursis juriidikaga, aga ka väliskaubandus, ettevõtlus ning pensionisüsteemid on valdkonnad, kus tunnen end koduselt.

Minust

Olen abielus, mul on kolm last. Kõik lapsed on kas juba juristid või siis õpivad juristideks. Vanem tütar Kaisa on 35-aastane ja elab-töötab Šveitsis, noorem tütar Linda on 22 ja lõpetamas oma juuraõpinguid, poeg Martin on 20 ja äsja alustanud Tartus õppimisega. Vabal ajal suhtlengi palju oma lastega, teen sporti – jalgratas ja tennis on meelisalad, siis veel sekka muusikat ja puutööd.

Olen oma kodus teinud keldrisse pisikese puutöökoja ja seal nikerdanud kogu kodus vajamineva mööbli. Oma varasema IT-alase tegevuse tõttu on minust saanud nn. it-ekspert, kes käib sõprade arvuteid käima tõmbamas, kui häda käes.

5159052