Vilja Toomast (nr. 255) | Reformierakond

255 Vilja Toomast

Lühemad ravijärjekorrad, tõhusam arstiabi!

Tean, et Eesti tervishoiu korraldust saab paremaks ja efektiivsemaks muuta. Soovin, et paraneks inimeste võimalus saada arstiabi. Soovin, et arstiabi oleks inimesele kättesaadav just siis, kui tal selleks kõige suurem vajadus on ja ta ei peaks haigena kaua järjekorras ootama.

Soovin panustada Eesti tervishoidu

Kui osutun uuesti valituks Riigikogusse, soovin rakendada oma energia ja teadmised eelkõige Eesti tervishoiu kitsaskohtade lahendamisele. Muidugi soovin oma panuse anda ka sellesse, et Eesti pöörduks taas näoga tuleviku poole, mitte ei liigu minevikku tagasi, nagu on juhtunud praeguse valitsuse juhtimisel viimase kahe aasta jooksul.

Pärast ülikooli lõpetamist 1985. aastal asusin tööle Tallinna Kiirhabihaiglasse dr. Toomas Sullingu poolt rajatud Südamekeskusesse. Minu igapäevatöö seisnes südameinfarkti läbipõdenud inimeste psühholoogilises rehabilitatsioonis ja samal ajal kirjutasin sel teemal ka kandidaaditööd.

Eelmise sajandi 80-ndate aastate lõpus algas Eestis poliitiline liikumine taasiseseisvuse taastamiseks, mis ka mind täielikult haaras. Kirg läbi poliitika Eesti elu edasi viia püsib minus tänaseni. Nüüdseks olen töötanud erinevatel poliitilistel positsioonidel nii kohaliku omavalitsuse, nii riigi kui ka Euroopa tasandil.

Eelmisel aastal asusin taas tööle psühholoogina Põhja-Eesti Regionaalhaigla palliatiivravi keskuses, kus nõustan raske haiguse diagnoosi saanud patsiente ja nende lähedasi. Selline igapäevane praktiline töö haiglas Riigikogu liikme kohustuste kõrval, annab mulle võimaluse näha lähedalt tervihoiukorralduse argielu, ka selle kitsaskohti.

Minust

Olen pärit väikesest Lõuna-Eesti külast, Vaabinast. Sealsamas alustasin ka oma kooliteed. Keskhariduse sain Antsla Keskkoolist ja magistrikraadi psühholoogias omandasin Tartu Ülikoolis. Olen abielus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõu Taimo Toomastiga. Mul on tütar Rosina, kes sel aastal kaitses Bathi ülikoolis doktorikraadi bioloogias. Puhkan oma hobidega tegeledes. Mulle meeldib väga lugeda, aias töötada, metsas jalutada ning koos abikaasaga kokata. Samuti naudin head ooperit.

5019158