Michal: Reformierakonna eelarveprioriteedid Tallinnas on lastega pered, ettevõtlus, tervishoid

Uudis
|
Kristen Michal
|
17.12.2020
Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaadi Kristen Michali sõnul seab erakond järgmise aasta eelarves prioriteetideks lastega pered, parema juurdepääsu tervishoiuteenustele ka peale tööaega, ettevõtluse tugimeetmed kriisis ellujäämiseks ning kokkuhoiu linnajuhtide parteilise enesereklaami arvelt.
 
„Tallinna 2021. aasta eelarves on positiivne põhimõte, et laenuraha ei kasutata jooksvate kulude katteks. Kordaminek on, et meie ettepanekud ühistranspordi tihendamisest ja puhastamisest on leidnud toetuse. Samuti sai rahanduskomisjonis poolehoiu meie soov kiiremini valgustada Tallinna lasteaedade hoovialad, ka see on hea samm. Oleme üsna mures, sest 124-st lasteaiast üle 90-s on pisikeste hoovialad halvasti valgustatud, et mitte öelda pimedad. Kui tahame, et lapsed oleks turvaliselt rohkem väljas, tuleb linnal kiiremini liigutada, mitte loota suve tulekule,“ sõnas Michal ettepanekute tausta tutvustades.
 
Reformierakonna fraktsiooni ettepanekutest on 2021. aasta eelarves veel Asumifondi idee eeskujul kaasava eelarve pilootprojekt. Fraktsiooni liikme Ülle Rajasalu sõnul on see väiksema mahuga kui algne plaan nägi ette inimestele otsustamiseks ning bürokraatlikum, kuid tema sõnul on oluline, et asjad liikuma hakkasid.
 
Dr. Eero Merilind Reformierakonna fraktsioonist esitas Tallinna eelarvesse ettepaneku valveperearstiteenuse loomiseks. Valveperearstikeskus tegutseks Tallinnas igas linnaosas kella 22-ni ja nädalavahetusel ülelinnalisena erakorralise meditsiini vastuvõtu läheduses. „Idee on lihtne. Pakkuda tallinlastele paremat perearstiabi koos linnapoolse toega. Nii saaks inimene talle vajalikku arstiabi ja meditsiinisüsteemi võimsamad osad oleks kasutuses just neile, kes vajavad kiiremat ja tõsisemat abi. Oleme seda ideed aastaid arutanud ning usun, et on vaid aja küsimus, millal see sünnib,“ on dr. Eero Merilind lootusrikas.
 
Reformierakonna ettepanekute hulgas on hariduse ühtsuse printsiip. Analoogselt gümnaasiumi, põhikooli ja kõrgharidusega oleks alusharidus riigikeelne ning lasteaed kohatasuta. Lasteaia kohatasu, 71 eurot, kaotamisest võidab ühe lasteaias käiva lapsega pere aastas 852 eurot ja kahe lapsega pere 1704 eurot. Selle plaani katteallikas on linnaasutuste ümberkorraldus, mittevajalike ametikohtade kaotamine, linnale ebasoodsate lepingute ümbertegemine.
 
Olulise prioriteedina peab Tallinna linn aitama kriisi pihta saanud ettevõtetel rasked ajad üle elada, ütleb vastava ettepaneku esitanud Keit Pentus-Rosimannus. „Teeme eelarvesse ettepaneku toetada 3,5 miljoniga kriisis kõige rohkem pihta saanud ettevõtteid. Ajad on rasked ja piirkond, mis toodab pool Eesti lisandväärtusest, on kõvasti pihta saamas, reaalseid samme on vaja. Linnas ei jää midagi seisma, kui see summa võtta linnajuhtide enesereklaami arvelt,” võtab ta kokku Reformierakonna suuremad muudatusettepanekud Tallinna 2021. aasta eelarvele.
 
Tallinna linna 2021. aasta eelarve on täna kell 15:00 algava Tallinna linnavolikogu istungi päevakorras. Eelarve vastuvõtmiseks peab see linnavolikogus läbima kaks lugemist. 
 

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt