Nõmme

reform.ee
Menüü
1139

Yoko Alender

Mitmekülgse ja inimnäolise linnaosa nimel

“On inimesi, kes otsivad üles kauni koha ja annavad endast kõik, et sinna pääseda. Ja on inimesi, kes annavad endast kõik, et muuta koht, kus nad on, ilusaks.”

Olen erialalt arhitekt ja linnaplaneerija, kuuendat aastat Riigikogu liige, lisaks töötan enda ja inimkonna heaks joogaõpetaja ning isikliku arengu koolitajana. Põhja-Tallinn on minu lemmiklinnaosa aegadest, mil pisikese tirtsuna Tõllu-vanaema käe kõrval suurte kastanipuude all jalutasin. Tänaseks on siin juba 17 aastat ühes väärikas vanas majas minu kuueliikmelise pere kodu. Koos abikaasaga olen üle kümne aasta aidanud luua, arendada ja hoida paari linnaosa populaarseimat kohvikut – kogukonna kohtumispaika. Arvan, et selge visiooni ja hea juhtimise korral võib meie linnaosast saada üks Euroopa parima elukeskkonna ja elukvaliteediga piirkondi.

Tallinn vajab asjatundlikku visiooni ja meeskonda, kes tõesti tahab ja ka oskab linnaruumi inimsõbralikuks kujundada.

Meie visioon on muuta linnajuhtimist kõikidel tasanditel:

  • tipptasemel, otsustajate tasanadil edasipürgivaks, selget suurt sihti seadvaks
  • kesktasandil, spetsialistide ja ametnike tasandil asjatundlikuks ja efektiivseks
  • inimesele lähimal tasandil, olgu selleks linlane kodanikuna või ettevõtjana või kohalikus linnaosakogus, reaalselt toimivaks koostööks – partnerluseks.

Ühendatud Tallinn on juhitud edasipürgivalt, asjatundlikult ja efektiivselt. Pealinna juhtimine on edasipürgiv, teostatud partnerluses linnakodaniku ja ettevõtjaga väärtuspõhiselt parimate spetsialistide poolt. Ühendatud Tallinna juhtimise põhiväärtusteks on efektiivsus, avatus ja sujuvus. Kodulinna kujundatakse koostöös linnakodanike ja ettevõtjatega. Maksumaksja raha kasutatakse eesmärgipäraselt ja jälgitavalt.

Loome turvalised, tervislikud ja jätkusuutlikud liikumisvõimalused

Põhja-Tallinnas, nagu kõigis pealinna tihenevates piirkondades, on probleemiks kasvav autostumine. Lahenduseks on alternatiivsete liikumisvõimaluste arendamine, et inimestel oleks turvaline, mugav ja kiire liikuda ka jala, ratta ja ühistranspordiga. Lahendada saab liikuvusprobleeme ainult ülelinnaliselt sekkudes – tallinlased ja Tallinna külalised soovivad liikuda kõikjale, mistõttu tuleb välja ehitada kogu linna kõnni- ja rattateevõrgustik.

Avame linnaruumi inimestele

Avame suletud Kopli kaubajaama ala – loome siia sõbraliku ja aktiivse Kopli lineaarpargi. Unistan sellest juba aastast 2010, mil visioneerisin siia Kunsitakadeemia magistritöös Kopli Kilomeetri vt: https://yokoalender.ee/kopli-kilomeeter-lineaarpark-kopli-kaubajaama-asemele/

Hoolitseme füüsilise ja vaimse keskkonna eest

Keskkonnakomisjoni esimehena soovin ka meie linnaosas korda saada jäätmemajanduse. Seisan selle eest, et inimesed saaksid sorteeritud jäätmed ära anda koduhoovist ja korteriühistutele loodaks soovi korral ka komposteerimisvõimalus.

Minu hobidest saab miskipärast varem või hiljem amet. Naudin lugemist, jalutamist, jalgrattasõitu, võitluskirge elan välja tenniseväljakul, tasakaalu loon joogamatil. Hobidega tegelemist on koroona pisut piiranud, aga uue hobina on lisandunud iga ilmaga meres käimine. Kirgliku talisuplejana käin koroonasügisest saadik Põhja-Tallinna randadest merre ja soovin luua kogukonnale linnaosasse talisupluskeskuse. 

Teeme koos Põhja-Tallinnast selle pärli, mis siin juba täna sisimas peidus on!