Pärnu linn

reform.ee
Menüü

Reformierakond avalikustas Pärnus kandideerijate nimekirja

Reformierakond kinnitas 26. augustil Pärnu linna kandideerijate nimekirja. Esinumbriks on endine linnapea, praegune Riigikogu liige Toomas Kivimägi. Nimekirja eesotsas on veel Reformierakonna Pärnu linna piirkonna juht ja volikogu liige Irina Talviste ning linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni juht Jüri Lebedev.

Reformierakonna Pärnu piirkonna juht Irina Talviste sõnab, et seekordsetel kohalikel valimistel kandideerib kokku nende ridades 46 kandidaati. „Tuntumatest nimedest on meie ridades veel Riigikogu liikmed Annely Akkermann ja Jüri Jaanson. Kandideerimas on kõik tänased Pärnu volikogu liikmed ja mitmed pikaajalised Reformierakonna väärikad poliitikud.“

Sotsiaalvaldkonnast on esindatud tugevate kandidaatidena Tammiste hooldekodu juhataja Riido Villup, Audru perearst Ülle Runnel ja viipe keele tõlk Anne Sepping; hariduse valdkonna eest seisavad Pärnu Õppenõustamiskeskuse juhataja Rita Luhaoja, Waf tantsukooli juhataja Meeli Pärna ja mitmed koolide õpetajad.  Nimekirjaga on liitunud mitmed ettevõtjad pagaritööstuse Leivakas omanik Ralf Ramot, Ammende villa tegevjuht Sven Erik ja Gruusia restorani Kolhet omanik Andri Arula.  

„Eriti rõõmu teeb noorte soov kandideerida meie nimekirjas – lisaks tänasele volikogu liikmele Laura Kiviseljale on liitunud meiega ka Kristina Allika ja Mihkel Tomberg,“ märgib Talviste ja toob välja ka ühe märkimisväärse lisanduse. „Pärnakatele vast kõige tuntum uus lisandus meie ridades on meelelahutusvallas tegutsev näitleja, pikaajaline Reformierakonna liige Jüri Vlassov.“  

Kohalikel valimistel kandideerimisnimekirjas ei ole kõik küll erakonna liikmed, kuid nad järgivad selgelt Reformierakonna väärtuspõhimõtteid.  46 kandideerijast 19 on naised ning 70 protsenti kogu nimekirjast on kõrgharitud.